close

Gehavend Hilvaria geeft overwinning in slotfase weg!

Hilvaria ontving zaterdag SCG’18 uit Sint-Michielsgestel op sportpark de Roodloop, met opnieuw een volle ziekenboeg; ook Kai van Gool was op de training geblesseerd geraakt dus weer een flinke puzzel voor de technische staf. Een opsteker daarbij is dat middenvelder Tim van Riel weer terug bij de selectie zat.

Hilvaria had in de beginfase het betere van het spel. Via de zijkanten werd SCG meteen onder druk gezet;  Juul van Dongen liet op links zijn tegenstander een paar keer zijn hielen zien en na een voorzet van Daan Oomens schoot Gideon Kingongo net over. Over rechts gaf Teun Nieuwkerk een scherpe voorzet die uiteindelijk voor de voeten van Juul kwam maar hij mikte rakelings naast. Via corners werd Hilvaria ook gevaarlijk maar verder dan een kopbal op de lat kwamen ze nog niet. Het was lastig voetballen doordat de tegenstander de ruimtes klein hield.  Vlak voor de rust vond Gideon toch wat ruimte om te schieten, de keeper verwerkte de bal niet goed en Juul was er als de kippen bij om de verdiende1-0 te maken. Helaas kwam SCG kort daarna nog langszij; een vrije trap werd licht aangeraakt door een SCG speler, waardoor keeper Stan aan de grond genageld stond.

Rust 1-1

De tweede helft begon wat rommelig, met weinig kansen over en weer. Hilvaria had iets meer controle, maar wist dat niet om te zetten in doelpunten. In de 72e minuut kwam de bevrijdende treffer: Milan Verstegen trok vanaf rechts naar binnen en haalde met links schitterend uit – 2-1!

De wedstrijd werd daarna wat grimmiger. SCG’18 ging vol op zoek naar de gelijkmaker en zette steeds meer druk. Michiel Kramers, net terug van een blessure, moest helaas opnieuw het veld verlaten na een stevige tackle. De Hilvaria verdediging haalde veel weg maar in de slotfase ging het alsnog mis. In de 92e minuut viel de 2-2 uit een corner, waarbij Teun de bal ongelukkig met het hoofd raakte en diep in de blessuretijd  kwam de genadeklap: 2-3….De wedstrijd duurde net iets te lang voor een door blessures gehavend Hilvaria.

Volgende week wacht koploper Haarsteeg opnieuw thuis. Met hopelijk wat spelers terug uit de lappenmand (en geen nieuwe blessures…) kan Hilvaria dan proberen de aansluiting met de bovenste plekken weer te vinden en te laten zien dat ze daar ook horen.

Kees Nieuwkerk

Foto's Nick van Hees: https://nicksfotografie.nl/hilvaria/hilvaria-1-scg18-1-2-3/

Meer nieuws chevron_left